7h-esikaas-vaike

“Väga efektiivse inimese 7 harjumust”

Stephen R. Covey. Tea Kirjastus, 2016.

Juubeliväljaanne kõigi aegade edukaimaks äri- ja isiksuse arendamise raamatuks peetud teosest. Stephen R. Covey on kogu maailmas tuntud juhtimiskonsultant ja perenõustaja ning oma raamatus kirjeldab ta terviklikku probleemide lahenduste süsteemi, mille alustalaks on muutumine printsiipidekeskseks. Seitsme harjumuse omandamine aitab lõpetada ennasthävitava käitumise kodus ja tööl ning saavutada meelerahu ja enesekindlus.

Raamatu iva seisneb selles, et kestev efektiivne tegutsemine on ainult siis võimalik, kui seda juhivad ühiselt tunnustatud põhimõtted.

7 harjumuse raamatu kõige uuema väljaande saad soodsalt ka meie käest tellida.

Osta e-raamat:  ra apollo

8harjumust

“8. Harjumus”

Stephen R. Covey, Ilo Kirjastus, 2010

Maailma üks tuntumaid juhtimisasjatundjaid Stephen Covey näitab inimestele, kuidas end edukalt arendada, avastada oma võimed ning õppida teisi innustama, kuidas läbi enese muutmise muuta maailma.

See raamat annab tänapäeva uue maastiku teede kaardi, mis juhib valust ja ängistusest tõelise rahulolu, olulisuse, tähendusrikkuse ja panustamiseni. Ja mitte ainult tööalaselt, vaid kogu elus. Liidriksolek on valik, mitte positsioon. Raamat õhutab 21. sajandi liidreid tegutsema. See on vältimatult vajalik lugemisvara püüdlikule inimesele, igale ettevõtjale, kes tahab nii tööl kui kodus oma efektiivsust märkimisväärselt suurendada.

Osta e-raamat:  ra apollo

printsiip_juhtimine

“Printsiipidekeskne juhtimine”

Stephen R. Covey, Ilo Kirjastus 2004

Raamatust leiate muu hulgas vastused järgmistele küsimustele:

– Kuidas saavutada ja säilitada tark tasakaal töö ja perekonna, isiklike ja ametialaste ambitsioonide vahel keset pidevaid kriise ja survet?

– Kuidas olla oma panust andvad liikmed meeskonnas, mille töö põhineb vastastikusel austusel ning erinevuse ja mitmekesisuse hindamisel?

– Kuidas luua asutuses kultuur, mis põhineb muutumisel, paindlikkusel ning pideval täiustumisel, säilitades sealjuures kõigile stabiilsuse- ja turvatunde?

– Kuidas harmoniseerida inimesed ja kultuur organisatsiooni strateegiaga nii, et iga töötaja tunneks endas kohustust seda tingimusteta ja vabatahtlikult järgida?

– Kuidas muuta organisatsiooni missioon konstitutsiooniks – kogu organisatsiooni suunaandjaks?

Osta e-raamat:   apollo

usalduse_kiirus

“Usalduse kiirus. Kuidas usaldusväärsus hoiab kokku aega ja raha”

Stephen M. R. Covey. Väike Vanker, 2009

Olgu tegemist ettevõtte müügi, töölepingu sõlmimise, partneritevahelise koostöö algatamise või koosolekul lihtsa otsuse tegemisega – kokkuleppele jõudmise kiirus sõltub oluliselt sellest, kui suur on pooltevaheline usaldus.

Usalduse puudumine teeb võimatuks lihtsaimagi koostöö, usaldusväärsus aga võimaldab jõuda kiiremate kokkulepeteni, aidates  oluliselt säästa energiat, aega ja raha. On enesestmõistetav, et usaldusväärsus on oluline ja usalduse olemasolu aitab paljusid protsesse kiirendada.

Mis on need komponendid, millest luuakse usaldusväärsus?

Kas usaldust on võimalik teadlikult ehitada? On see keeruline?

Millised on need eelised, mida usaldusväärsus tekitab?

Stephen R. Covey kõigutab käesolevas raamatus, mida on nimetatud ka “äri olemust puudutavaks teoseks”, arusaamu äri tegemise alustest ja annab lihtsa valemi usalduse ehitamiseks.

“The Speed of Trust – usalduse kiirus” aitab mõista eeliseid, mida usaldusväärsus loob, ning jõuda seeläbi paremate tulemuste… ja suheteni.

Osta e-raamat:  ra apollo

7harjumust_laste

“Õnnelike laste 7 harjumust”

Sean Covey. Pilgrim 2010,

7 harjumust põhinevad tugevatel väärtustel, mis on rikastanud juba põlvkondi elusid – väärtustel, nagu seda on ausus, austus, vastutusvõime, oluliste asjade esikohale seadmine, koostöö ning sisemine tasakaal. 7 harjumuse mõtteviisid on tõestanud oma õigsust täiskasvanute maailmas, nad on aus sees teismeliste hulgas ning nüüd saavad sellest osa ka kõige pisemad.

7 Tamme külas pole kunagi igav. Ükskõik, kas siis jänes Jassiga jalgpalli mängides või skunk Roosiga aeda taimi istutades – kõikidel sõpradel on alati tore ja nad õpivad kogu aeg midagi uut. Seitse kaunilt illustreeritud lugu selles raamatus näitavad, kuidas seitset kasulikku põhimõtet järgides on niisugune elu võimalik. Vahvate tegelaskujude ja lõbusate lugude kaudu õpetab raamat lastele ja nende emadele-isadele Stephen R.Covey „Väga efektiivse inimese 7 harjumuse“ ajatuid väärtusi ja põhimõtteid ning annab näpunäiteid, kuidas neid harjutada igapäevaelus – alates arusaamisest, et oma elu eest tuleb ise vastutada, kuni avastuseni, et vastastikku kasulik koostöö on parim.

Tule kaasa 7 Tamme küla kambaga ja avasta, kuidas saab iga laps olla rahul ja  õnnelik.

Veebilehelt www.seancovey.com leiad veel mänge ja lõbusaid tegevusi, kuidas seda raamatut veelgi mõnusamalt kasutada.

Kui soovid võtta 7 harjumust oma alg- või põhikooli õppekavva, nagu paljud koolid maailma eri paikades seda juba on teinud, külasta palun veebilehte www.theleaderinme.org

Raamatut on võimalik osta raamatupoodidest või kirjutades aadressil erlend@franklincovey.ee.

esmatahtis_esikohale

“Esmatähtis esikohale”

Stephen R. Covey, A. Roger Merrill, Rebecca Merrill. Ilo Kirjastus, 2000

Rõhuv enamus juhtidest teab, et tähtis pole teha asju õigesti ja kiiresti, vaid oluline on teha õigeid asju. Kuid suur osa juhtidest vaevleb probleemide käes, kuna ei tea, millises järjekorras õigeid asju teha. See on raamat, mis selles asjas aitab.

«Esmatähtis esikohale» autorite suurimaks vooruseks pean oskust panna (sundida) lugeja(t) mõtlema, analüüsima oma igapäevast tegevust nii tööl kui kodus. Miks me oleme teinud just selliseid valikuid? See raamat ei ole lennukis lugemiseks. Selle raamatu sõnumi mõistmiseks on vaja võimalust minna oma mõtete ja tunnetusega sügavamale kui tavaliselt. Looge endale ja oma sõpradele raamatu kinkimisega selline võimalus. — Andres Liinat, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees

Raamat on läbi müüdud.

“Ettearvatavad tulemused ettearvamatus maailmas”

Stephen R. Covey, Bob Whitman, Breck England. Pharos Consulting International OÜ & Äripäev 2009.

Aeg-ajalt seisavad meeskonnad, ettevõtted või organisatsioonid silmitsi äärmuslike tingimuste, raske maastiku ja dramaatiliste kliimamuutustega.
Oma ülesande täpseks täitmiseks peavad eduka meeskonna liikmed saama üksteist täielikult usaldada. Nad peavad olema pidevalt keskendunud, kasutades aktiivselt igat võimalust strateegia elluviimiseks. Muidu võiks väikeste vigade kuhjumine viia läbikukkumiseni.
FranklinCovey pikaajaline kogemus tuhandete eraettevõtete ja avalike organisatsioonidega kogu maailmas on näidanud, et just distsipliini puudumine saabki otsustavaks. FranklinCovey uuris meeskonnadistsipliini rohkem kui 300 000 inimese puhul, kes töötasid 1100 eri organisatsioonis 17 000 üksuses. 5000-s nendest üksustest küsitleti enamikku inimesi. Küsitluste tulemusi võrreldi finants- ja tegevusnäitajate ning kliendilojaalsuse andmetega paljudest analoogsetest organisatsioonidest. See kompleksuuring aitas mõista tegureid, mis tegelikult eristavad tipptegijaid keskpärastest.

“The Wisdom and Teachings of Stephen R. Covey”

Simon & Schuster, 2012

The Wisdom and Teachings of Stephen R. Covey is a compilation of Dr. Covey’s most insightful, inspiring teachings and sayings. His profound influence spread beyond businesses and individuals and was even integrated into governments, school systems, and many other institutions with great success. This book covers his most impactful topics: time management, success, leadership—including principle-centered leadership— all of the 7 Habits, love, and family. This powerful collection is a lasting tribute to the inspirational luminary that so many will miss.

Let’s Get Real or Let’s Not Play: Transforming the Buyer/Seller Relationship

Mahan Khalsa, Randy Illig. Penguin Books, 2009.

The new way to transform a sales culture with clarity, authenticity, and emotional intelligence.

Too often, the sales process is all about fear. Customers are afraid that they will be talked into making a mistake; salespeople dread being unable to close the deal and make their quotas. No one is happy. Mahan Khalsa and Randy Illig offer a better way.

Salespeople, they argue, do best when they focus 100 percent on helping clients succeed. When customers are successful, both buyer and seller win. When they aren’t, both lose. It’s no longer sufficient to get clients to buy – a salesperson must also help the client reduce costs, increase revenues, and improve productivity, quality, and customer satisfaction.

“The Ultimate Competitive Advantage”

Shawn D. Moon, Sue Dathe-Douglass, BenBella Books 2015.

People are what sustain—or ruin—your brand. If your people are not excited about the company, indifferent, or even alienated from it, your competitive advantage will disappear.

In The Ultimate Competitive Advantage, FranklinCovey experts Shawn D. Moon and Sue Dathe-Douglass lay out the steps leaders can take to tap into their companies’ most valuable and unique resource: people.

When you promote a company of proactive and engaged employees who create a winning culture, sustain it, leverage it, and make it work no matter what comes your way, your business rises above the rest. From the company that brought you The 7 Habits of Highly Effective People, The Ultimate Competitive Advantage offers six highly effective practices that will propel your company to success by unleashing the potential of your people.

The 4 Disciplines of Execution

Chris McChesney, Sean Covey. Free Press, 2012.

An insightful new book from the multimillion-copy bestselling author Sean Covey and the FranklinCovey organization based on their work with hundreds of thousands of employees and large companies to unveil the essential disciplines proven to help businesses and individuals realize their most important goals.

The 4 Disciplines of Execution (4DX) is a simple, repeatable, and proven formula for executing on your most important strategic priorities in the midst of the whirlwind. By following The 4 Disciplines leaders can produce breakthrough results, even when executing the strategy requires a significant change in behavior from their teams.

4DX is not theory. It is a proven set of practices that have been tested and refined by hundreds of organizations and thousands of teams over many years. When a company or an individual adheres to these disciplines, they achieve superb results—regardless of the goal. 4DX represents a new way of thinking and working that is essential to thriving in today’s competitive climate. Simply put, this is one book that no business leader can afford to miss.

“The 5 Choices: The Path to Extraordinary Productivity”

Kory Kogon, Adam Merrill, Leena Rinne. Simon & Schuster 2015.

The time management experts at FranklinCovey share their five critical techniques for avoiding distractions and paying focused attention to our most important goals and tasks in our daily lives.

Every day brings us a crushing wave of demands: a barrage of texts, emails, interruptions, meetings, phone calls, tweets, blogs—not to mention the high-pressure demands of our jobs—that can be overwhelming and exhausting. The sheer number of distractions can threaten our ability to think clearly, make good decisions, and accomplish what matters most, leaving us worn out and unfulfilled.

Now FranklinCovey offers powerful insights drawn from the latest neuroscience and decades of experience and research in the time-management field to help you master your attention and energy management through five fundamental choices that will increase your ability to achieve what matters most to you. The 5 Choices is time management redefined for the twenty-first century: it increases the productivity of individuals, teams, and organizations and empowers you to make more selective, high-impact choices about where to invest your valuable time, attention, and energy.