fc1Stephen Richards Covey 24.10.1932- 16.07.2012

Lahkunud on dr. Stephen R. Covey, kaasaja lugupeetavaim efektiivsuse ja liidrioskuste õpetaja.

Stephen R. Covey suri jalgrattaõnnetuse tüsistuste tagajärjel 16. juulil 2012 80-dal eluaastal.

Stephen R. Covey otsustas juba nooruses, et tema suurim panus elus on olla õpetaja. 1984. aastal loobus ta täisajaga professori ametikohast ülikoolis ja asutas Covey Leadership Keskuse ning printsiipidekeskse juhtimise ja liidrioskuste  õpetamine sai tema elutööks.

Stephen R. Covey tõusis maailma üheks tunnustatumaks autoriks, esinejaks ja konsultandiks, kes on mõjutanud miljonite inimeste elu üliõpilastest kuni Fortune 100 firmajuhtide ja riigijuhtideni maailma eri paigus, k.a. meil Eestis.

1996.a. valis ajakiri Time ta 25 kõige mõjukama ameeriklase hulka.

Stephen R. Covey on väga paljude tunnustatud raamatute autor, kuid maailmakuulsuse tõi talle 1989. a. ilmunud “Väga efektiivse inimese 7 harjumust”, mida on nüüdseks tõlgitud rohkem kui 40 keelde ja müüdud enam kui 20 miljonit eksemplari.

2002 a. valis ajakiri Forbes 7 harjumuse raamatu 10 kõige mõjukama juhtimisraamatu hulka, mis iganes on ilmunud.

Ajakiri Chief Executive peab aga 7 harjumust üheks kahest kõige tähtsamaks juhtimisraamatuks 20. sajandil.

Eesti keeles on ilmunud Covey raamatutest veel “Esmatähtis esikohale”, “Printsiipdekeskne  juhtimine”, “8. Harjumus – efektiivsest suurepäraseks”, “Ettearvatavad tulemused ettearvamatus maailmas”.

1997. aastal ühines Covey Leadership Centre FranklinQuest´iga , mille tulemusena loodi FranklinCovey Co (NYSE:FC), mis nüüd tegutseb rohkem kui 125 riigis üle maailma ja aastast 1999 ka Eestis. FranklinCovey`st on saanud täideviimise ja liidrioskuste uuringute, õpetamise ning konsulteerimise lipulaev maailmas.

Ühinemisest kuni pensionile jäämiseni FC aseesimehe kohalt eelmisel aastal, keskendus dr. Covey pidevalt kirjutamisele ja õpetamisele, olles ka üks oodatumaid esinejaid mitmesugustel suurüritustel maailma eri paikades.

Dr. Covey´t on pärjatud väga paljude USA ja rahvusvaheliste auhindade ja aunimetustega, kuid oma suurimaks tunnustuseks pidas ta alati Fatherhood Award`i.

Professionaalsest tööst tähtsam oli Stephenile õnnestuda isa ja abikaasana. 9 lapse isana ta uskus ja näitas oma eeskujuga, et olulisim töö on see, mida me teeme oma enda kodus, mitte see mida me teeme väljaspool seda.

“Me oleme kaotanud hea sõbra ja suure inimese, kes jääb mõjutama ja inpireerima nii meid kui tulevasi põlvi veel kauaks”, ütles FranklinCovey juhatuse esimees Bob Whitman.

FranklinCovey Eesti pere ühineb selle mõttega ja jääb mäletama Stephenit kui lihtsat, tarka ja head inimest.